Sypialnia w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim jasna i wpuszczać do wnętrza naturalne światło. Urządzona w stonowanych odcieniach i z naturalnych materiałów stanowi klasykę w swoim wydaniu. Coraz częściej jednak w skandynawskich wnętrzach eksperymentuje się z ciemniejszymi kolorami oraz niestandardowymi dodatkami. Oto kilka pomysłów na nowoczesną sypialnię w stylu skandynawskim

Od czego zacząć?

Sypialnia w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim dokładnie przemyślaną przestrzenią. Zadbajmy więc o usunięcie zbędnych dodatków i sprawienie, że każdy przedmiot ma swoje miejsce. Połączenie prostoty i jasnych rozświetlających barw to najlepsze połączenie tworzące ład aranżacyjny. Aby podkreślić naturalność stylu skandynawskiego wybierajmy do podłogę do sypialni panele drewniane. Ściany warto pozostawić gładkie albo zdecydować się na tapety z roślinnymi motywami dekoracyjnymi.

Kolory w skandynawskiej sypialni

Podstawowe barwy tego stylu to oczywiście biel w połączeniu z kolorami drewna. Coraz częściej jednak stosuje się ciemniejsze kolory w odniesieniu do natury, czyli intensywne zieleni i głębokie błękity. Te dwa kolory w sypialni świetnie komponują się ze standardową bielą, dodatkowo wprowadzają przytulny nastrój i naturalność. Świetną alternatywą do zieleni na ścianach jest wprowadzenie do wnętrza naturalnej roślinności. Odpowiednio dobrane żywe rośliny do sypialni filtrują i natleniają powietrze, gwarantując zdrowy sen.

Meble w skandynawskim stylu

Najważniejszym elementem sypialni w stylu skandynawskim jest drewniane łózko. Delikatna faktura naturalnego materiału to idealna ozdoba skandynawskiego wnętrza. Miłośnicy surowego wnętrza mogą pokusić się o łózko z kutego metalu, pomalowane na biało. Meble takie jak komody czy stolik nocny wybierajmy z drewna, dobrze będzie się prezentowało lokalne rękodzieło lub własnoręcznie odnowiona komoda. Jeżeli mamy na tyle miejsca możemy w formie dekoracji wstawić wiklinowy fotel bujany, które dopełni aranżację.