Zakup domu lub mieszkania to decyzja, która może przynieść korzyści w postaci gromadzenia kapitału własnego, jak również późniejszego wzrostu wartości nieruchomości. Niezależnie od tego, czy planujesz sprzedaż nieruchomości teraz, czy w najbliższych miesiącach, możesz podjąć wiele kroków, aby zwiększyć wartość swojego domu. Zastanawiasz się jak tego dokonać? Zapoznaj się z krótką listą naszych porad.

Odśwież wygląd mieszkania

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest sprawienie, aby Twój dom stał się bardziej atrakcyjny. Doskonałym sposobem jest home staging, czyli proces polegający na przestawianiu mebli, dodania dekoracji oraz wykonaniu pozostałych czynności mających na celu depersonalizację domu lub mieszkania.

Zmodernizuj drzwi wewnętrzne

Wymiana starych drzwi wejściowych może zdziałać cuda, ponieważ front domu to pierwsza rzecz, którą ujrzysz zarówno Ty, jak i potencjalny nabywca nieruchomości.

Zainstaluj urządzenia gazowe

Ogrzewacze gazowe, a w szczególności kominki z efektem płomienia, to jedne z ulubionych elementów wyposażenia domu. Nie tylko dają ciepło i komfort ogrzewania drewnem, ale również są nieszkodliwe dla środowiska.

Przemaluj ściany na neutralne kolory

Jaskrawe, wyraziste Biały, piaskowy czy jasnoszary to przykłady kolorów, na które możesz przemalować ściany, aby nadać mu nowoczesnego wyglądu. Poprzez przemalowanie ścian możesz także ukryć wszelkie niedoskonałości, tj. małe pęknięcia tynku czy plamy.

Dodaj dekoracje

Dodanie takich rzeczy jak dywaniki, narzuty na kanapy czy kolorowe poduszki może znacznie zmienić wygląd i ogólną atmosferę panującą w domu. Pomyśl również o dziełach sztuki oraz wymianie lamp.